Funkcjonalne urządzenie mieszkania sprawdza się zwłaszcza w przypadku, gdy dysponujemy niewielkim metrażem. Jest również krokiem ku wygodzie i komfortowi. Do salonów, pokojów dziennych oraz pokojów gościnnych idealnie nadają się sofy rozkładane.  Przed zakupem warto jednak dobrze przemyśleć ich wybór.  
 
Z czego wynika popularność rozkładanych sof
Rozkładane sofy wykorzystywane są w wielu domach i mieszkaniach. Oczywiście najczęściej mebel ten umieszczamy w salonie. Okazuje się jednak, że bardzo dużo salonów, ze względu na niewielkie wymiary mieszkania, w nocy zmienia się w sypialnię. Rozkładane sofy można spotkać również w pokojach młodzieżowych.  Wydaje się, że ich popularność wynika przede wszystkim z funkcjonalności. Osoby będące na etapie poszukiwań sofy, która będzie pełnić także rolę łóżka, powinny wziąć pod uwagę kilka kwestii. Świadomy wybór odpowiedniego mebla zapewni nam nie tylko komfort, ale wpłynie również na ostateczny wygląd danego pomieszczenia. 
 
Postaw na komfort
Porównując dzisiejsze nowoczesne sofy z meblami, które były popularne jeszcze kilkanaście lat temu, możemy zauważyć  ogromną różnicę. Dzisiejsze meble wypoczynkowe są nie tylko wyjątkowe pod względem estetycznym, ale również bardzo wygodne. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że są oni zainteresowani przede wszystkim komfortem. W związku z tym materace w sofach rozkładanych posiadają nawet 15 cm grubości. Wystarczy wejść na strony popularnych internetowych sklepów meblowych, by przekonać się z jak szerokim asortymentem produktów mamy do czynienia.  
 
Zastanów się nad funkcją sofy
Zanim zdecydujemy się na zakup, odpowiedzmy sobie na pytanie, czy sofa będzie rozkładana codziennie czy może jednak tylko okazjonalnie, np. wtedy, gdy odwiedzą nas zapowiedziani lub niezapowiedziani goście. Jeżeli sofa ma być wykorzystywana codziennie, jako miejsce do spania, musimy zwrócić szczególna uwagę na system rozkładania kanapy i materac. Nie spotkamy już dzisiaj z pewnością skomplikowanych mechanizmów rozkładania. Staniemy raczej przed decyzją, czy chcemy otwierać sofę w kilka czy kilkanaście sekund. Im szybciej i wygodniej można rozłożyć sofę, tym oczywiście dla nas lepiej. 
 
Kanapa spełniająca funkcję łóżka powinna także posiadać materac o odpowiedniej grubości. Ma on umożliwiać nie tylko komfortowy, ale również zdrowy sen. Wiele współczesnych sof wyposażonych jest w dodatkowe akcesoria, które nabywane są w pakiecie ze sofą. Najlepszym przykładem są poduszki. W niektórych przypadkach akcesoria te są elementem systemu rozkładania. Jeżeli jednak producent nie przewidział dla nich miejsca w momencie rozłożenia sofy, będziemy musieli wygospodarować je w danym pomieszczeniu tak, aby nie zagracały zbytnio jego powierzchni. 
 
Dodatkowe miejsce i duża powierzchnia spania
Rozkładana sofa powinna być wyposażona w dodatkowy pojemnik, w którym będziemy mogli umieścić np. pościel czy koce.  W przypadku, gdy kanapa nie będzie użytkowana, na co dzień jako łóżko taka dodatkowa przestrzeń z całą pewnością okaże się przydatna. Możemy w niej przechowywać chociażby sezonową odzież czy zmiany pościeli. Większość sof przewidziana jest dla dwóch osób. Po rozłożeniu mogą na niej swobodnie wyspać się dwie osoby. Jednak należy pamiętać o tym, że istnieją również modele, na których spać będzie mogła tylko jedna osoba. Wybór zależy rzecz jasna od naszych potrzeb. 

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *