​Wiele osób z powodu koronawirusa zostało zmuszonych o tego, by zdecydować się obecnie na pracę zdalną. W praktyce oznacza to, że muszą pracować ze swoich mieszkań oraz domów – czyli przestrzeni, która wcześniej nie była raczej przystosowana do tego, by w niej pracować, przynajmniej w większości przypadków. Powoduje to konieczność wielu zmian. Aby wygodnie i zdrowo nam się pracowało, jedną z nich powinien być zakupu odpowiedniego fotela biurowego, który jest niezbędny do tego, by stworzyć w naszych domach czy mieszkaniach odpowiednią przestrzeń i stanowisko do pracy.

Jak jednak wybrać fotel, który idealnie sprawdzi się w przypadku pracy zdalnej? Oto kilka naszych rad!

Jednocześnie, zakładamy, że home office to sytuacja chwilowa a Wy nie chcecie inwestować w fotel wielu tysięcy złotych. Dlatego zakładamy, że naszym budżetem będzie maksymalnie 500 zł.

Materiał, z którego wykonany jest fotel

To jedna z podstawowych kwestii. Powinniśmy założyć, że fotel z naturalnej skóry jest poza naszym zasięgiem finansowym. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie membrana lub specjalna siteczka (oparcie) oraz po prostu materiał, najlepiej ciemny (siedzisko). W takim przypadku nie zapłacimy wiele, a całość będzie praktyczna – przede wszystkim, nasze plecy nie będą się pocić, co może być bardzo nieprzyjemny zjawiskiem wtedy, gdy zdecydujemy się na fotel wykonany z ekoskóry.

Wygląd – nie on jest najważniejszy

Często możemy trafić na naprawdę tanie fotele biurowe, jak i gamingowe, które wyglądają spektakularnie. Wyglądają na grube, solidne, wygodne, dobrze dopasowane do naszych pleców. Pamiętajmy jednak, że często to złudzenie. Ekoskóra sprawia, że nasze plecy się pocą, do tego czasem szybko się niszczy. Siedzisko może szybko się wygnieść, a mechanizm zacznie szwankować. Za to samo oparcie może być dopasowane, ale niekoniecznie do naszych pleców. Dlatego warto fotel sprawdzić przed zakupem, jeżeli obecnie mamy na to szansę. Nie bójmy się również szukać opinii w internecie – to ona pomogą nam w przypadku zakupów online. Sprawdzajmy też, czy jest szansa na odesłanie fotela i przez ile czasu, jeżeli kupujemy go online. Możemy bowiem założyć, że trafimy na coś, co będzie nieprzystosowane do naszych wymagań.

Podstawa każdego fotele biurowego to ergonomiczność

Kiedy wybieramy fotel, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy jest to fotel jak najbardziej ergonomiczny. Oznacza to, że powinniśmy sprawdzić, czy fotel będzie mógł zostać jak najbardziej dostosowany do wymagań naszego ciała.

Zwrócimy uwagę na to, czy posiada on trzy bardzo ważne elementy – są to podłokietniki, zagłówek oraz poduszka lędźwiowa. Dzięki nim nasza praca będzie znacznie wygodniejsza. Idealną opcją byłoby, aby każdy z tych elementów był regulowany, lecz to niestety ciężkie do osiągnięcia, gdy nasz budżet na fotel biurowy to jedynie 500 zł. Może się jednak okazać, że dany fotel jest do nas dopasowany na tyle, że nie potrzebuje opcji regulacji – to idealne rozwiązanie w tej cenie.

Pamiętajmy, aby fotel był stabilny oraz posiadał opcję regulacji oparcia. Wskazana jest opcja bujania się, dodatkowo w tej cenie możemy oczekiwać możliwości blokady oparcia w dowolnej płaszczyźnie – to bardzo wygodne rozwiązanie.

Na koniec zadbajmy o to, by siedzisko było odpowiednio duże – powinno ono sięgać do około ¾ naszego uda. Nie może być ono jednak ani zbytnio głębokie, ani wklęsłe – musimy w tym przypadku poszukiwać złotego środka.

Na koniec sprawdźmy, czy dany fotel jest odpowiedni dla osób o naszych gabarytach, jeżeli są one nieprzeciętne. Jeżeli np. ważymy ponad 100 kg, sprawdźmy, czy dany fotel będzie miał taki właśnie udźwig lub, czy będzie odpowiednio szeroki.

W cenie 500 zł naprawdę możemy zdecydować się na fotel odpowiedni do pracy biurowej, który będzie nam służył nawet wiele lat. Faktem jest, że w tej cenie możemy otrzymać nawet fotele z 10-letnią gwarancją – warto ich poszukać!

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *