Krzesła i fotele dziecięce

 

Aby nauka była efektywna, a pozycja podczas siedzenia przy biurku komfortowa, musimy zapewnić dziecku odpowiednie warunki pracy, w szczególności skupiając się na wyborze odpowiedniego krzesła lub fotela.

Oferta krzeseł dziecięcych jest bardzo różnorodna zarówno pod względem wizualnym, funkcjonalnym jak i cenowym. 

 

Przed wyborem produktu warto nie tylko opierać się na sugestiach dzieci pod kątem wyglądu krzesła, a wziąć pod uwagę parę cennych wskazówek, o który mowa poniżej:

Po pierwsze warto wybrać krzesło obrotowe, gdyż jest po prostu praktyczne, zapewnia swobodę ruchów i daje możliwość mobilnej pracy.

 

Przed dokonaniem zakupu najlepiej przymierzyć dziecko do fotela ustalając ważne parametry.

 

Krzesło przede wszystkim powinno być dopasowane do wzrostu dziecka i posiadać odpowiedni rozmiar siedziska, gdyż jego rozmiaru nie będziemy w stanie regulować.

Krzesło dla dziecka

 

I tak:głębokość siedziska powinna być równa z długością ud, szerokość siedziska powinna dawać dziecku swobodę ruchu i pozostawiać kilka centymetrów po bokach.

Kolejnym elementem będzie wysokość siedziska, w większości foteli jest ona regulowana zatem nie powinno być problemu z dostosowaniem jej do wysokości dziecka

Należy pamiętać że wysokość siedziska powinna być taka, aby stopy opierały się swobodnie o podłogę, a nogi były zgięte w kolanach pod kątem prostym.
Należy dokładnie sprawdzić twardość siedziska i wybrać fotel z gąbką o dużej gęstości, ale nie zbyt twardej, gdyż siedzenie będzie mało komfortowe dla dziecka.
Gąbka nie może być oczywiście zbyt miękka gdyż prawdopodobnie szybko się odkształci wywołując również dyskomfort podczas siedzenia.

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę:

Oparcie

Najlepsze będzie z wygięciami dopasowanymi są do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Oparcie ma podpierać plecy – w odcinku lędźwiowym i piersiowym. Ważna jest możliwość regulowania wysokości i odchylenia oparcia – wówczas plecy są odpowiednio podparte i odciążone.

Podłokietniki

Ułatwiają utrzymywanie wyprostowanych pleców, zmniejszają napięcie w ramionach i rękach. Powinny znajdować się na takiej wysokości, by ręce – położone na biurku – znajdowały się pod kątem prostym lub rozwartym.
Kółka powinny zapewniać płynne przesuwanie krzesła. Miękkie – sprawdzą się na twardych powierzchniach, takich jak podłogi, a twarde – na wykładzinach i dywanach.

Wiodącym producentem na rynku w kategorii meble dziecięce jest firma Nowy Styl, szeroką i ciekawą ofertą poszczycić się też mogą importerzy mebli – Halmar czy Signal.

Pamiętajmy jednak,że krzesło dla dziecka oprócz dobrej ceny i ładnej tapicerki powinno przede wszystkim odciążać kręgosłup naszego dziecka i zapewniać optymalną pozycję ciała.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *